EXO sandstensfræser kugle med afskåret side Ø 6,0 mm (10M) – fræser til neglebånd
Lyserød sandstensfræser til elektrisk neglefræser, til fjernelse af neglebånd ved manicure og pedicure. Form: kugle med afskåret side, diameter 6,0 mm.
- På lager – levering 4-8 dage
- Billigste fragt fra 44 kr.
- Betal med kort, MobilePay eller Klarna
- Personlig kundeservice på telefon og e-mail
- Svensk webshop siden 2008
Sandstensfræser til neglebånd
EXO-fræserne er tilbehør til elektriske neglefræsere, fremstillet med god præcision, så arbejdet bliver nemt og kontrolleret. Med den rette fræser kan du fjerne hybridlak fra neglens overflade, give neglene den ønskede form og længde, udglatte hård hud og fjerne tørre neglebånd. Fræseren leder ikke varme, så du undgår den ubehagelige fornemmelse af opvarmning under arbejdet.
Anvendelse
Kugleformet fræser i sandsten med lyserød kant og en afskåret side. Fræseren bruges til at fjerne neglebånd ved manicure og pedicure. Den er velegnet til bearbejdning af neglene ved neglevolden, for eksempel til at fjerne grove neglebånd.
Specifikationer
- Mærke: EXO
- Produkttype: sandstensfræser til neglefræser
- Modelkode: 10M
- Materiale: sandsten
- Farve: lyserød
- Form: kugle med afskåret side
- Mål: diameter 6,0 mm
- Vægt: ca. 6 g
| Varenummer | 141069 |
| EAN/GTIN | 5906717447228 |
| Mærke | EXO |
| Modelkode | 10M |
| Materiale | sandsten |
| Farve | lyserød |
| Form | kugle med afskåret side |
| Diameter | 6,0 mm |
| Vægt | 6 g |